ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14325487
*
nr 1432 5487
Spegel
Nyrokoko, dekor med fåglar, 147x70 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2021
kl 20:32:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 23:44:31
1
900 kr
20/11 00:28:11
2
900 kr
20/11 00:28:11
1
900 kr (Budbetjänt)
20/11 00:28:26
2
1.000 kr
21/11 12:49:33
3
1.500 kr
22/11 15:53:19
2
1.300 kr
22/11 15:53:19
3
1.400 kr (Budbetjänt)
22/11 15:53:43
2
1.500 kr
22/11 15:53:43
3
1.500 kr (Budbetjänt)
22/11 20:13:00
4
1.600 kr
22/11 20:27:03
2
Vinnande bud
22/11 20:27:37
2
justering av budtak
22/11 20:29:56
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar nyrokoko spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:54
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1432 5487
Spegel
Nyrokoko, dekor med fåglar, 147x70 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 23:44:31 | 1 | 900 kr |
20/11 00:28:11 | 2 | 900 kr |
20/11 00:28:11 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
20/11 00:28:26 | 2 | 1.000 kr |
21/11 12:49:33 | 3 | 1.500 kr |
22/11 15:53:19 | 2 | 1.300 kr |
22/11 15:53:19 | 3 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
22/11 15:53:43 | 2 | 1.500 kr |
22/11 15:53:43 | 3 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
22/11 20:13:00 | 4 | 1.600 kr |
22/11 20:27:03 | 2 | Vinnande bud |
22/11 20:27:37 | 2 | justering av budtak |
22/11 20:29:56 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar nyrokoko spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:54 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51